A képzés során kiemelten fontos, hogy a hallgatók között szoros szakmai kapcsolat alakulhasson ki. Ennek érdekében az alábbi oldalon összeszedtük a szak hallgatóiról a legfontosabb információkat.
Beosztás: Logisztikai mérnök
Okleveles logisztikai mérnök és okleveles logisztikai menedzser vagyok, diplomáimat a Széchenyi István Egyetemen szereztem.
Többéves szakmai tapasztalattal rendelkezem intralogisztikai és ipari mérnökségi tervezés területén, ideértve a folyamat- és kapacitástervezést, MTM alapú humán erőforrás és eszköz szükséglet tervezést, továbbá termelő és logisztikai felületek layout kialaktását.
Autodidakta módon kezdtem el foglalkozni adatbányászattal, programozással, operációkutatással és esemény vezérelt anyagáramlás szimulációval.
A Pannon Egyetem Mérnöki Karán az Ipar 4.0 megoldásokat fejlesztő adat- és rendszertudományi szakmérnök képzésnek köszönhetően szervezett keretek között bővíthettem ismereteimet a fent említett szakmai területeken.
Előzetesen számomra nem ismert gépi tanulási és folyamatbányászati módszereket sajátítottam el, amiket ipari környezetben alkalmazni tudok.
Beosztás: Strategic Quality & Business Excellence Manager
Pályafutásom az elektronikai termékeket gyártó Elcoteqnél kezdődött 2004-ben, ahol a ranglétra legalsó szintjéről indultam, egészen más irányú életcélokkal. 2008 augusztusában Quality technikusként csatlakoztam a zalaegerszegi Flex csapatához, majd rövid időn belül mérnöki, azt követően vezetői pozícióba kerültem. A minőségbiztosítás minden égtáját megjártam, sikeresen irányítottam vevői, beszállítói, központi minőségbiztosítási osztályokat a kis létszámú, szakmai feladatokra specializálódott csoporttól kezdve a 800 fős operatív Quality csapatig. 2003-ban csatlakoztam a Flex Automotive divíziójához, ahol új célok és kihívások vártak. Időközben megszereztem Mechatronikai mérnök diplomámat a Pannon Egyetemen és folyamatosan képeztem magam az irányítási rendszerek és autóipari követelmények terén. Jelenleg Stratégiai Minőségbiztosítási és Üzleti Kiválóság vezetőként dolgozom, több telephely, különböző irányítási rendszereinek (ISO 9001, IATF 16949, ISO 27001, TISAX) bevezetéséért, fenntartásáért, folyamatos fejlesztéséért és a Lean/Six Sigma osztály, tréning szervezet és auditori szervezet vezetéséért felelek, ami mellett változatos, specifikus feladatokat is ellátok. Karrierem során rengeteg technikai fejlesztéssel tettem hatékonyabbá és eredményesebbé a vállalatot, a komplex, követelményekkel harmonizáló rendszereim minden gyáregységben megtalálhatóak. Rendszerszintű gondolkodásmódom és informatikai tudásom nagyban hozzájárult különböző telephelyek irányítási rendszereinek sikeres integrálásához.
Beosztás: Folyamatmérnök
Diplomámat a Szlovák Műszaki Egyetemen szereztem Pozsonyban. Először tervezéssel foglalkoztam, később folyamatmérnöki pozícióban folytattam munkámat a Schindler felvonógyárában. Később Budapestre költöztem, ahol jelenleg is élek és dolgozom. A félvezetőiparban tevékenykedő Semilab Zrt.-nél kezdtem el dolgozni 7 évvel ezelőtt, ahol jelenleg folyamatmérnöki pozícióban vagyok. Csoportunk a folyamatfejlesztésekért és hatékonyságnövelésért felel. Azért jelentkeztem a szakmérnöki képzésre, hogy új dolgokat tanuljak és megismerkedjek az adattudománnyal.
Beosztás: Business Excellence Engineer
2023-ban végeztem a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központban. Szakmai pályafutásom a Flex-nél kezdtem Business Excellence Engineer beosztásban.
Az diplomám megszerzése alatt az egyetemen lehetőségem volt tantárgyi körülmények közt megismerkedni a Lean Six Sigma témakörrel. A Flex számomra egy lehetőséget adott a megszerzett tudást bővíteni és kamatoztatni. Feladatkörömbe tartozik a különböző Kaizen projektekben való részvétel. A projektek végrehajtása során csapatban dolgozunk az eredményes lezárás érdekében.
Beosztás: Vezető mérnök (folyamat)
2013-ban végeztem a Pannon Egyetem MOL tanszékén, vegyészmérnökként. Szakmai karrierem 2013-ban kezdtem a MOL százhalombattai telephelyén, mint technológia fejlesztő majd termelés szakmérnök (Hidrogéngyár I-II.).
2015 októberében kerültem a BOSCH budapesti fejlesztőközpontjához, szintén technológiafejlesztő mérnökként, azóta ebben a munkakörben dolgozom. A váltás kezdetben komoly kihívást jelentett, teljesen más gondolkodásmódot igényel egy technológia fejlesztő munkája az olajiparban és az autóelektronikai iparban. Csoportom fő tevékenysége a felületszerelt passzív elektronikus komponensek feldolgozhatóság központú értékelése és engedélyezése, forrasztási kötések élettartamának leírása, alkatrész beszállító fejlesztése és SMT gyártás támogatása. A sok ezer ciklusig futó élettartam-tesztek, vagy az SMT gyártósorok tengernyi adatot szolgáltatnak. Célom, hogy nagyszámú adathalmazból szofisztikált módszerekkel tudjak összefüggéseket, mintázatokat feltárni, ezáltal rövid-közép távon hozzájárulni a selejtköltségek csökkentéséhez, valamint a gyártási paraméterek optimalizálásához.