Digitális tananyag és online képzésfejlesztés

A gyorsan fejlődő és folyamatosan átalakuló ipari környezetben a munka hatékonysághoz és eredményességéhez szükséges kompetenciák fejlesztése napi szintű kihívást jelent. A képzési és továbbképzési feladatok megoldás digitális tananyagok és online tanulási környezetek nélkül ma már nehezen képzelhető el. Az elvárt célokhoz illetve a képzésben résztvevők előismeretihez és tapasztalataihoz igazított adaptív tanulási környezetek és tananyagok csökkentik a tanulásra fordított időt.


Modulárisan felépített tananyagokkal, személyre szabott tanulási útvonalakkal olyan tanulási környezet teremthető meg, ahol a munkavállalók számára csak azok a tartalmak és tevékenységek jelennek meg amelyekre valóban szükségük is van. A mobil eszközökön is bárhonnan és bármikor elérhető tananyagokkal történő tanulás jól illeszthető bármilyen munkafolyamat időgazdálkodásába.


Korszerű digitális tananyagokkal történő tanulás során a tanuló a tanulási folyamatban már nem passzív tudásbefogadó és információt reprodukáló résztvevő. Aktív tevékenykedtetéssel és produktivitást igénylő tanulási feladatok megoldásának sorozatával lehetőség van célzott kompetenciafejlesztésre, illetve nézet- és attitűdformálásra, vagy a humán-erőforrás fejlesztés által megfogalmazott konkrét célok elérésre is.


Learning Experience Platform alapú online tanulási környezetek megfelelő oktatás-módszertani támogatással lehetővé teszik azt is hogy a munkahelyen rendelkezésre álló értékes tudást és gyakrolatot a munkavállalók nagyrészt saját maguk is képesek legyenek tananyaggá fejleszteni. Ezzel nem csak a hálózat alapú tanulást (a szervezeten belüli tudásmegosztás korszerű módját) biztosítják, hanem jelentősen csökkenthető a tanuláshoz szükséges tananyagfejlesztés idő- és költségigénye is. A munkavállalók számára a tanulás és mások tanulásának támogatása a munkatevékenység természetes részévé válik. Ilyen tanulási környezetben nem csak a nekik előírt, hanem akár az egyéni továbbfejlődésükhöz általuk kiválasztott modulokkal történő tanulás is fejleszti a vállalaton belüli tudásmenedzsment minőségét.


Az online tanulási környezetben való tanulás során keletkezett adatok tanulási folyamattal párhuzamos elemzése nem csak a tanulási eredményesség ellenőrzésére, hanem a kompetenciafejlődés sokoldalú elemzésére és a következő fejlesztési feladatok pontos megfogalmazására is lehetőség ad. A tanulási tevékenységelemzés pedig a munkavállaló és a humánerő-fejlesztés számára egyaránt adat alapú visszacsatolási lehetőséget jelent.


Együttműködési lehetőségek:

• Learning Experience Platform tanulási környezetek fejlesztése, implementációjuk támogatása

• interaktív digitális tananyagok fejlesztése online kurzusokhoz és microlearning típusú tanuláshoz

• Learning analytics modellekre épített humánerőforrás-fejlesztési tanácsadás és oktatási programfejlesztés

• tudásmenedzsmenttel és hálózat alapú tanulási kultúrával kapcsolatos tanácsadás

• e-learning fejlesztő szakirányú továbbképzés HR vagy belső fejlesztés területen dolgozó munkatársak számára



Amennyiben ez a szolgáltatásunk felkeltette figyelmét, kérem vegye fel a kapcsolatot
Dr. Ollé János kollégánkkal
olle.janos@mftk.uni-pannon.hu email címen.