Alapinformációk

Kedves Leendő Hallgatónk!

Köszöntünk az Ipar 4.0 megoldásokat fejlesztő adat- és rendszertudományi szakember kooperatív képzési modell iránt érdeklődők körében. Az alábbiakban röviden összefoglaltuk a képzéssel kapcsolatos legfontosabb információkat. További kérdések esetén a megadott elérhetőségeken állunk rendelkezésedre.

A képzés indokoltsága

A komplex (termelő) rendszerek és ellátási láncok elemzésére és digitális transzformáción alapuló rendszerfejlesztésére képes szaktudás iránt megjelenő és várhatóan pár éven belül rohamosan növekvő igény indokolja az Ipar 4.0 megoldásokat fejlesztő adat- és rendszertudományi szakmérnök/szakember és az Okleveles Ipar 4.0 megoldásokat fejlesztő adat- és rendszertudományi szakmérnök/szakember szakirányú továbbképzési szakok indítását. 

A képzés során kialakított kompetenciák jelenleg egy alap- és mesterfokú képzésben sem érhetők el. A hiány oka, hogy az adattudomány, tárgyak internete és rendszerek rendszerérének eszköztára és szemléletmódja csupán az elmúlt évtizedben alakultak ki és kezdenek szélesebb körben elterjedni, és e technikák ipari alkalmazási lehetőségei csupán az elmúlt pár évben kezdtek kirajzolódni. Bár az adattudomány már jelenleg is a virágkorát éli, nincs olyan képzés ahol az elemzések eredményeit közvetlenül felhasználó fejlesztési javaslatok kidolgozásához elengedhetetlenül szükséges rendszerszemléletet, folyamatmérnöki ismereteket, illetve az ipar 4.0 megoldások kialakításának lehetőségeit az adattudománnyal összhangban oktatják, így a létrehozandó képzés hiánypótló jellegű. 

Az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform felmérései és gazdasági partnereinkkel való egyeztetések egyaránt rámutattak arra, hogy jelentős igény van az olyan szakemberek képzésére akik jelentős hozzáadott értéket tudnak előállítani a tervezett képzésben kialakított kompetenciák alkotó alkalmazásával.

A képzés célja

A komplex (termelő) rendszerek és ellátási láncok elemzésére és digitális transzformáción alapuló rendszerfejlesztésére képes szakmérnök/szakember képzése, aki képes az Ipar 4.0 megoldásokat fejleszteni adat- és rendszertudományi eszközök felhasználásával. 

A rendszerszemléletet, folyamatmérnöki ismereteket, illetve az ipar 4.0 megoldások kialakításának lehetőségeit az adattudománnyal összhangban, az adattudomány elemzéseinek eredményeit közvetlenül felhasználva fejlesztési javaslatok kidolgozásához szükséges ismeretek átadása.

Részvétel feltétele

Legalább alapképzésben szerzett, államilag elismert oklevél (régi képzésben főiskolai, új képzésben BSc oklevél).

Tevékenységek

A KÉPZÉSI MODELL

Ez a képzési modell nem más mint egy alapvetően posztgraduális szakmérnök képzés, melynek megvalósítása során a képzésben résztvevőnek egyaránt lehetősége van horizontális és vertikális (szakmérnöki / tréning jellegű) képzési formák elvégzésére.

Az oktatók jelentős hányadát a legújabb Ipar 4.0 technikák iránt maximálisan elkötelezett vállalati szakemberek biztosítják, akik vállalják egy-egy specifikus szakmai törzsanyag létrehozását is. Ebben a képzési modellben együttesen érvényesül a társadalmi felelősségvállalás, a best practice és a folyamatos fejlesztés alapgondolata, amit jól mutat a képzésben résztvevő oktatók önkéntes közreműködése, személyes és szervezetük elméleti és gyakorlati tudásának strukturált újraelosztása, valamint munkatársaik képzésbe történő bevonása.

A képzés kialakítása során a vállalatok részéről elsődleges szempont volt a meglévő gyakorlati ismeretek átadása, és a Benchmarking tevékenység erősítése. Az összegyűlt „lessons learned” adatbázisok alapján számos gyakorlati példa és esettanulmány készül el és válik elérhetővé egy online oktatástámogató e-learning Moodle alkalmazás segítségével.

A képzési forma további érdekessége a portfólió módszer alapján kialakított értékelési struktúra, melynek keretein belül valamennyi résztvevő egy éven keresztül a munkahelyi vezetője által jóváhagyott konkrét projekt megvalósítása során igazolja az egyes modulok elsajátítását. Ideális esetben ez a komplex elemző és fejlesztő tevékenység a delegáló szervezet számára is jelentős hozzáadott értéket képvisel. 

Képzéssel kapcsolatos alapinformációk

Munkarend: levelező

Finanszírozási forma: költségtérítéses: 400.000 Ft / félév 

Képzési idő:  2 félév

A képzés maximális keretszáma: 20 fő / tanév

Képzési napok: szombat

Képzés helye: Veszprém / online

Szakdolgozat: ipari probléma alapú szakdolgozat

Kedves Leendő Oktatónk, partnerünk!

Köszöntünk az Ipar 4.0 megoldásokat fejlesztő adat- és rendszertudományi szakember kooperatív képzési modell iránt érdeklődők körében. Az alábbiakban röviden összefoglaltuk a képzéssel kapcsolatos legfontosabb információkat.

A képzés megvalósítása során folyamatosan keressük az együttműködési lehetőségét azon vállalati szakértőkkel:

 További kérdések esetén a megadott elérhetőségeken állunk rendelkezésére.