A Pannon Egyetem kutatás-fejlesztési tevékenysége mind a piaci hasznosulás, mind a projektek révén realizálódó bevétel szempontjából hosszú évekre visszamenőleg is kiemelkedő. A kiváló kutatási és kutatás-fejlesztési eredmények, valamint az elmúlt években megvalósított hazai pályázatok, GINOP, VKSZ, FP7 és Horizon 2020-as programok megalapozták a Pannon Egyetem minőségi munkáját, amelyet a „Kiváló Egyetem”, illetve az egyetem Mérnöki Kara „Kutató Kar” cím odaítélésével ismerte el a fenntartó. A Mérnöki Karon belül működő Folyamatmérnöki tudományos műhely elsődleges célkitűzése a komplex rendszerek modell alapú fejlesztése, számítógéppel támogatott tervezése, irányítása, adatbányászati technikák és mesterséges intelligencia eszközök fejlesztése és alkalmazása technológiai rendszerek elemzésében és szabályozásában. E területeken számos nemzetközileg elismert kutatási eredmény született, amelyek valós piaci körülmények között realizálódhattak az elmúlt években.
A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának meghatározó innovációs K+F tevékenységet folytató kutatási egységei a kutató-fejlesztő központok, amelyek feladata, hogy a kiemelt területeken (ipar 4.0 alapú megoldások, képfeldolgozás, optimalizálás, információbiztonság, informatikai biztonság, infókommunikáció, logisztikai rendszerek információs technológiái, orvosi informatika) a kutatási eredményekből a gyakorlatban hasznosító eszközök, rendszerek szülessenek ipari együttműködésben biztosítva a fenntarthatóságot és a hosszútávú sikeres működést. A Kar számos nemzetközi projektet valósít meg kutató központokkal és multinacionális vállalatokkal (CISCO, General Electric, IBM, KÜRT, MOL, Siemens, Telenor, Foxconn). A projektben résztvevő munkatársak komoly szakmai tapasztalattal rendelkeznek gyártással és összeszereléssel foglalkozó vállalatok folyamatainak hatékonyságnövelése kapcsán, amelyet korábbi sikeres pályázati tevékenységük támaszt alá.
A legújabb barnamezős kutatási irányokon dolgozunk, amelyekkel a digitális gyár koncepció elérhetővé válik a már több évtizede működő gyárcsarnokok esetén is.
További információért látogasson el a https://www.abonyilab.com/ weboldalra.
Olyan technológiákkal és algoritmusokkal foglalkozunk, amelyekkel elősegítjük az operátori dolgozók hatékony és valós adatokon alapuló munkáját.
Amennyiben érdeklik az Operátor 4.0 megoldásaink látogasson el a https://www.operator4.com/ weboldalra.
Mobilizált kollaboratív robotokra épülő és minőségmenedzsment funkciókat megvalósító modulárisan telepíthető Ipar 4.0 szemléletű termelő rendszer fejlesztése a VESZ-MONT '2000 Szereléstechnikai és Gépipari Kft.-vel közösen.
Különböző építőanyagokba integrálható, innovatív kialakítású napelem panelek gyártásfejlesztése, magas fokon automatizált, adaptív gyártási technológia kialakításával a "CoreComm SI" Szolgáltató és Kereskedelmi Kft.-vel és az Alap Európa Fejlesztő és Tanácsadó Kft.-vel közösen.
Szigetrendszerű elektromos rendszerek ellátásbiztonságának növelése, prediktív fogyasztás-kiszolgálás modellezés, valamint nagyvárosi infrastruktúrák mérési és elosztási hatékonyságának növelése, okos mérőeszközökön alapuló predikciós modellek segítségével.
Intelligens, az emberi szükségletekhez alkalmazkodó, stresszmentes komfortot biztosító, többféle beltéri felhasználáshoz egyszerűen adaptálható világítási megoldások kifejlesztése.
Meglévő üzemekbe implementálható intelligens termelésoptimalizáló Ipar 4.0. megoldások fejlesztése
Útkörnyezeti, objektumszintű 3D téradatbázis dinamikus rekonstruálása elosztott járműfedélzeti multiszenzoros rendszerrel
Korszerű műszaki, informatikai és modellezési megoldásokra épülő döntéstámogató rendszer kifejlesztése elektronikai összeszerelő üzemek költség- és energiahatékony irányításához.